Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

nagrodaSzanowni Państwo,


trwa nabór zgłoszeń do XVII edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora, którą przyznaje Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy. W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy do zgłaszania swoich kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia.


Zgłoszeń mogą dokonywać samorządy, instytucje lub - z ich rekomendacją - osoby fizyczne. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 31 października 2015 roku za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie www.nagrodagieyszora.pl


Laureata XVII edycji Nagrody poznamy w lutym 2016 roku, podczas uroczystej gali w Zamku Królewskim w Warszawie.


Przyznawanie corocznie Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora jest jednym z elementów dzialań Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy w obszarze wspierania i ochrony dziedzictwa kulturowego. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia mogą zostać osoby fizyczne oraz instytucje. Nagroda przyznawana jest w następujących dziedzinach: działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna i biblioteczna; utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą. Nagradzane są również przedsięwzięcia samorządowe służące ochronie dziedzictwa kulturowego; indywidualne i zbiorowe inicjatywy mające na celu gromadzenie oraz ochronę śladów i pamiątek dziedzictwa kulturowego, a także upowszechnianie wiedzy o potrzebie i metodach ochrony dziedzictwa kulturowego w Polsce.


Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego