Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

plk17296 IMG 0747Julia Figiel, Edyta Hedzielska, Julita Przybylska oraz Norbert Twórczyński to najlepsi studenci Akademii Sztuki w Szczecinie.  Uroczystość przyznania Nagród Marszałka za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury laureatom konkursu pn. „Najlepsze Dyplomy Artystyczne” Akademii Sztuki w Szczecinie odbyła się wczoraj (28 października 2013 roku) w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Nagrody wręczył Wicemarszałek Województwa Wojciech Drożdż.

 

- Nagody za najlepsze dyplomy dla studentów Akademii Sztuki są kolejnym potwierdzeniem, że Zarząd Województwa wspiera uczelnię. Jest dla nas istotne, aby absolwenci opuszczający jej mury reprezentowali jak najwyższy poziom. Chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego dla nagrodzonych i wytrwałości w dążeniu do swego artystycznego celu – powiedział wicemarszałek Wojciech Drożdż.

Po uhonorowaniu laureatów rozpoczęła się część artystyczna, podczas której można było podziwiać popisy nagrodzonych.

Konkurs pn. „Najlepsze dyplomy artystyczne Akademii Sztuki w Szczecinie” jest kontynuacją konkursu realizowanego od 2002 r. przez Akademię Muzyczną i Wyższą Szkołę Sztuki Użytkowej w Szczecinie. Obydwie uczelnie weszły w skład Akademii Sztuki. Konkurs jest dedykowany studentom uczelni, którzy uzyskali najlepsze oceny na egzaminie dyplomowym, oraz mają status absolwenta z tytułem magistra studiów drugiego stopnia Akademii Sztuki. Egzamin dyplomowy, do którego przystępują studenci jest praktycznym podsumowaniem i prezentacją artystycznego kunsztu adepta uczelni. Studenci nominowani do nagrody to osoby o ogromnym potencjale twórczym, mające na swoim koncie liczne dokonania artystyczne.

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego