Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

J.Bromski BiletW dniu 16 października br. o godz.18.00 w kinie Helios przy ul. Krzywoustego w Szczecinie odbędzie się uroczysta kolaudacja filmu - koprodukowanego przez Zachodniopomorksi Fundusz Filmowy „Pomerania Film" - pt. BILET NA KSIĘŻYC, w reżyserii Jacka Bromskiego. W programie spotkanie z reżyserem i aktorami oraz koncert zespołu Big Fat Mama. Podczas ostatniego Festiwalu Filmów w Gdyni „Bilet na księżyc" otworzył projekcje konkursowych pokazów filmów nowych, nieznanych publiczności, i od razu podbił serca widzów. Jury konkursu w składzie: Janusz Głowacki (przewodniczący), Urszula Antoniak, Agata Buzek, Agnieszka Holland, Kirsten Niehuus, Christopher Hampton, Arthur Reinhart przyznało nagrodę za scenariusz do filmu „Bilet na księżyc" Jackowi Bromskiemu.

 

Na dofinansowanie produkcji filmu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego Studio Filmowe ZEBRA (cesja praw Jacek Bromski) otrzymało dofinansowanie w wysokości 190 000 zł.

 

OPIS FILMU:

Rok 1969. Fascynujący się lotnictwem Adam (Filip Pławiak) zostaje powołany do wojska. Jednak, ku własnemu rozczarowaniu, dostaje przydział do służby w... Marynarce Wojennej. Z Antkiem (Mateusz Kościukiewicz), starszym bratem, wyruszają nad morze. Podczas kilkudniowej podróży przez Polskę odwiedzają starych znajomych i zawierają nowe znajomości. Antek – niepoprawny podrywacz i król nocnych lokali – chce przygotować nieśmiałego brata do życia. Jednak spotkanie z piękną i tajemniczą kobietą (Anna Przybylska) wywoła mnóstwo komplikacji w życiu Adama, inicjując serię zaskakujących wydarzeń.

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego