Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

orkiestra 45 lecie2013-036Obchody 20-lecia Świdwińskiej Orkiestry Dętej oraz 45-lecia Działalności Kulturalnej na Zamku stały się dominującym wydarzeniem minionego weekendu w Świdwinie. W dniu 28 września 2013 roku na zorganizowane przez Świdwiński Ośrodek Kultury Zamek uroczystości, w imieniu marszałka województwa zachodniopomorskiego, przybył Jacek Jekiel - dyrektor Wydziału Kultury, Nauki i Dziedzictwa Narodowego UMWZ.

 

Oficjalne obchody rozpoczęła o godz. 11.00 msza święta w intencji pracowników i działaczy kultury, następnie goście wzięli udział w Koncercie Jubileuszowym Świdwińskiej Orkiestry Dętej pod kierownictwem Władysława Makowskiego na Placu Konstytucji 3-go maja.

 

Na godz. 17.00 zaplanowany został Koncert Galowy w sali widowiskowej Zamku, w trakcie którego wystąpiły sekcje artystyczne skupione wokół Świdwińskiego Ośrodka Kultury kierowanego przez Bolesława Kurka. Z rąk organizatorów wręczono także specjalne nagrody dla ludzi związanych w działalnością kulturalną. Oficjalne obchody zakończył uroczysty bankiet.

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Świdwińskiego Ośrodka Kultury Zamek.

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego