Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

kinoPo sto tysięcy złotych na zakup zestawów kina cyfrowego otrzymają z budżetu Województwa kino Wolność w Szczecinku oraz Kino MEWA w Złocieńcu. Taką decyzję podjął Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego podczas ostatniego posiedzenia Sesji Sejmiku, które miało miejsce 17 września br.

 

 

 

Środki w formie pomocy finansowej zostaną przekazane Miastu Szczecinek oraz Miastu Złocieniec - jednostkom, które w ramach ogłoszonego na stronie: www.kultura.wzp.pl naboru wniosków aplikowały do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Zgodnie z przyjętymi założeniami wsparcie finansowe mogły otrzymać projekty, które zostały dofinansowane w ramach Programu Operacyjnego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF) „ROZWÓJ KIN”, Priorytetu II: Cyfryzacja kin. Celem priorytetu jest stworzenie Sieci Polskich Kin Cyfrowych.

 

Zatem mieszkańcy Gminy Złocieniec oraz Powiatu Szczecineckiego będą mogli oglądać jeszcze więcej premier filmowych, w tym też w technologii 3D, a co najważniejsze, do ich kin trafią filmy, które dostępne są jedynie na nośniku cyfrowym.

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego