Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

21 stycznia 2010 (czwartek), 10.00 – 18.00, wstęp wolny

Wszystkie gmachy Muzeum Narodowego w Szczecinie.

To już trzeci bezpłatny czwartek w 2010 – w każdy czwartek od godziny 10.00 do 18.00 można bezpłatnie zwiedzać wystawy stałe i czasowe Muzeum Narodowego w Szczecinie. Nie wiesz, jak zacząć Nowy Rok w Szczecinie – najlepiej SKOKIEM W KULTURĘ!


W nadchodzącym tygodniu szczególnie rekomendujemy wystawę „TARSHITO. Sztuka dla nowej ludzkości” prezentowaną w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie, a prezentowaną tylko do 31 stycznia 2010. Wystawa została zorganizowana przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

 

Warto zobaczyć wystawę „Malarstwo europejskie od XVI do początku XX wieku” prezentowaną w Galerii Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie. Na wystawie obejrzeć można najcenniejsze obrazy z kolekcji szczecińskiego Muzeum. Ekspozycję rozpoczynają dzieła wybitnych artystów renesansu: portret księcia Filipa I z 1541 Lucasa Cranacha Młodszego i „Wielki kiermasz” z 1610, z kręgu Davida Vinckboonsa, a zamykają obrazy słynnych niemieckich impresjonistów Lovisa Corintha i Maxa Slevogta. Wśród eksponatów związanych z Pomorzem interesującą grupę tworzą dzieła znanego szczecińskiego malarza Augusta Ludwika Mosta, m.in. zakupiony niedawno do zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie obraz „Podsłuchiwana randka” z 1844.


22 stycznia 2010 (piątek), godz. 17.00, wstęp wolny

Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3


Zapraszamy, na spotkanie w ramach „Akademii Olimpijczyka”. Tematem przewodnim będzie „Barok – malarstwo”, spotkanie poprowadzi Anna Urbańczyk, absolwentka historii sztuki na UMK w Toruniu, na co dzień pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

23 stycznia 2010 (sobota), godz. 12.00, odpłatne

Galeria Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy Staromłyńskiej 27


Zapraszamy na zajęcia – „Dzieci rysują w Muzeum”. Podczas zajęć uczestnicy poznają różne techniki malarskie i podejmują samodzielne próby tworzenia, stosując narzędzia i materiały malarskie. Zajęcia prowadzi Maryla Raban. Cena warsztatów 10 zł.

 

23 stycznia 2010 (sobota), godz. 10.00, odpłatne

Muzeum Historii Szczecina, Oddział Muzeum Narodowego w Szczecinie (Ratusz Staromiejski) przy ul. Ks. Mściwoja II 8

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, z cyklu „Akademia bajeczna” zatytułowane „Jak powstał Szczecin?”. Cena warsztatów 10 zł. Zajęcia prowadzi: Krystyna Milewska, kierownik Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie.

 

24 stycznia 2010 (niedziela), godz. 17.00, wstęp wolny

Gmach Główny Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ul. Wały Chrobrego 3


Zapraszamy na koncert kolęd zatytułowany Hukana Matata, czyli muzyczne podróże. Koncert noworoczny dla małych i dużych”, który odbędzie się w Sali Świetlikowej. Wykonawcy koncertu to m. innymi Chór Kameralny A´VISTA Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu, pod dyr. Małgorzaty Opaluch, Chór Szkoły Muzycznej I stopnia „Cantilena” pod dyr. Moniki Kisielewicz oraz soliści – uczniowie szczecińskich szkół muzycznych i studenci Akademii Muzycznej w Szczecinie.

 

28 stycznia (czwartek), godz. 17.00,wstęp wolny

Galeria Sztuki Dawnej Muzeum Narodowego w Szczecinie przy ulicy Staromłyńskiej 27


Zapraszamy na „Akademię Muzealną”. Tematem przewodnim wykładu multimedialnego, który wygłosi Dariusz Kacprzak będzie Biedermeier.

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego