Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

Bibliotekarz Roku 2016Tego jeszcze nie było w Konkursie im. Stanisława Badonia o Nagrodę Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla Bibliotekarza Roku. Po raz pierwszy przyznano pierwsze miejsce ex aequo. Zwyciężczyniami konkursu za rok 2016 zostały Małgorzata Zychowicz oraz Agnieszka Borysowska. Wręczenie nagród odbyło się w piątek 5 maja br. w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.


- Gratuluję obu Paniom i serdecznie dziękuję za codzienny wkład w rozwój zachodniopomorskiego bibliotekarstwa oraz promocję czytelnictwa. Cieszę się, że mamy na Pomorzu Zachodnim tak zaangażowane w swoją pracę osoby – komentuje członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Anna Mieczkowska.


Małgorzata Zychowicz jest starszym kustoszem, kierownikiem Działu Metodyki i Promocji Koszalińskiej Biblioteki Publicznej im. Joachima Lelewela w Koszalinie; natomiast dr Agnieszka Borysowska to kustosz dyplomowany, pracownik Sekcji Rękopisów Działu Zbiorów Specjalnych Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.


Obie Panie w ramach Nagrody Marszałka otrzymały po 4 tys. zł.


Kapituła konkursu zdecydowała, że do etapu centralnego VII edycji Ogólnopolskiej Konkursu „Bibliotekarz Roku: nominowana została Małgorzata Zychowicz.


Wyróżnienia otrzymały: Anita Jurewicz, starszy kustosz, dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie, Katarzyna Zwierzewicz, kustosz, pracownica Czytelni Pomorzoznawczej Działu Regionalnego w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie oraz Celina Pytlik, bibliotekarz Gminnej Biblioteki Publicznej w Brzeżnie, filia w Słonowicach.


Nagroda „Bibliotekarz Roku Województwa Zachodniopomorskiego”, została ustanowiona w 2009 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz regionalnego okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i jest przyznawana w ramach Konkursu im. Stanisława Badonia adresowanego do bibliotekarzy wszystkich typów bibliotek (publicznych, szkolnych, akademickich, pedagogicznych, specjalnych) z Pomorza Zachodniego.


Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego