Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

Koncert jubileuszowy OnZ

 

Koncery Jubileuszowy 60 lat Opery na Zamku w Szczecinie odbędzie się w dniu 15 stycznia 2017 r. o godz 18:00. Cena biletu 60 gr!


Zobaczymy portret własny opery, ze słynnymi motywami w librettach, z jej bohaterami i wspaniałymi tematami muzycznymi. Będą momenty wzniosłe, śmieszne i straszne, nie zabraknie też wspomnień i planów na przyszłość. Wszystko to we wspaniałej interpretacji artystów Opery na Zamku.

 

Koncertowi towarzyszy wydarzenie "Opera się rozbiera – zwiedzenie Opery na Zamku", podczas którego będzie można zobaczyć Zakamarki naszej nowoczesnej Opery w zabytkowym zamkowym anturażu, zakamarki, które na co dzień widzą nieliczni: od podziemi, przez salę główną, orkiestron, salę prób baletu czy słynną komnatę z najstarszymi freskami w regionie. Tajemnice Opery zdradzać będą przewodnicy. Krótko mówiąc: Opera się rozbiera! Na Dzień Otwarty szczecińska Opera zaprasza 16 stycznia, w godz. od 14.00 do 19.00. Zwiedzanie w odstępach 20 - minutowych i maksymalnie 30 - osobowych grupach. Czas trwania około 50 minut. Zwiedzanie rozpoczyna się w Galerii O., wejście K.


Kolejne wydarzenia w Operze na Zamku: musical „Crazy for You” G. Gerswina – już 3 marca 2017 r., a 11 sierpnia 2017 r. spektakularny plenerowy spektakl „Pajace” R. Leoncavallo, który wyreżyseruje słynny na całym świecie artysta Michał Znaniecki. Będzie to wielki hit sezonu, a udział w nim wezmą szczecinianie - amatorzy. Tego w Polsce naprawdę jeszcze nie było. Taki spektakl Opera na Zamku przygotowuje jako pierwsza w kraju

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego