Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

SnP2015W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na Międzynarodowy Festiwal Muzyczny "Sacrum Non Profanum", który zaliczany jest obecnie do najważniejszych letnich wydarzeń artystycznych w Polsce.

 

Tegoroczną, jedenastą już festiwalową odsłonę, realizowaną od 4 do 15 sierpnia pod hasłem "Muzyka naszych czasów" poświęcono przede wszystkim muzyce Karola Szymanowskiego. W następnych latach rozbrzmiewać będą dzieła Witolda Lutosławskiego (2016) i Andrzeja Panufnika (2017).

 

W roku 2015 słynne kompozycje Twórcy "Harnasiów" wykonane zostaną m.in. w szczecińskiej filharmonii, bazylice archikatedralnej i w Zamku Książąt Pomorskich, a także w trzęsackim kościele Miłosierdzia Bożego oraz w muszlach koncertowych Świnoujścia i Heringsdorfu. Prawie sto utworów różnych epok interpretować będzie ponad 300 wybitnych muzyków z Polski, Wielkiej Brytanii, Korei, Stanów Zjednoczonych i Ukrainy.

 

Wystąpią m.in. znane duety, kwartety, trzy chóry, ponad 80 - osobowa orkiestra, a także blisko czterdziestu solistów – instrumentalistów i wokalistów. Ponadto, program festiwalu uzupełnią wystawy fotografii i grafiki oraz spotkania z ciekawymi twórcami. Wydarzenie, jako doskonała oferta wakacyjna, pozwoli melomanom atrakcyjnie spędzić urlop w Szczecinie, Trzęsaczu, Heringsdorfie i Świnoujściu.

 

Szczegółowy program Festiwalu znajduje się w załączniku.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (Sacrum Non Profanum 2015 program.pdf)Sacrum Non Profanum 2015 program.pdf3088 kB

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego