Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

rck15projazzplakat

 

Po raz szósty na przełomie lipca i sierpnia, Kołobrzegiem zawładnie muzyka jazzowa w najlepszym wydaniu. W ciągu trzech dni odbędzie się osiem koncertów znakomitych artystów będących aktualną czołówką polskiego jazzu. Jak co roku, nie zabraknie konkursu muzyki jazzowej. Do Kołobrzegu zaproszono sześć grup konkursowych. Najlepsi otrzymają nagrodę finansową oraz możliwość zarejestrowania swojego materiału w studio Radia Koszalin. Wieczorami w Caffe Nuta odbywać się będą jam sessions. To będzie prawdziwe, trzydniowe święto jazzu.


VI RCK PRO JAZZ Festival
VI Ogólnopolski Konkurs Muzyki Jazzowej


31.07-02.08 2015


Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z Herberta


Koncerty odbywać się będą na scenie plenerowej RCK przy ul. Solnej 1. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Szczegółowy program RCK PRO JAZZ Festivalu znajduje się poniżej:


Kołobrzeg jest uznanym kurortem letnim dla turystów polskich i zagranicznych. Ideą festiwalu od początku było aby zaproponować wczasowiczom rozrywkę na wysokim poziomie artystycznym. RCK PRO JAZZ jest dowodem na to, że z powodzeniem można wprowadzić taką ofertę do niewielkiego, nadmorskiego miasta. Potwierdzeniem jest corocznie zapełniona widzami scena plenerowa. Festiwal odwiedziły już takie sławy jak: Krystyna Prońko, Dorota Miśkiewicz, Maria Sadowska, Mikromusic, Marek Napiórkowski, Pink Freud, Artur Dutkiewicz, Kuba Badach, Piotr Baron, Andrzej Dąbrowski, Krzesimir Dębski, Maciej Sikała i wielu innych. Przełom lipca i sierpnia stoi w Kołobrzegu pod znakiem jazzu z najwyższej półki.


Szczegółowy plan VI RCK PRO JAZZ Festiwal:


31.07.2015 r.


g. 14:00 – przesłuchania konkursowe
g. 19:00


MK Kvadrat


Maciej Kądziela – saksofon
Marek Kądziela – gitara
Max Mucha – kontrabas
Karol Domański – perkusja


MK Kvadrat wykonuje autorską muzykę w której czuć mocne wpływy hard-bopu, lecz w całości repertuar wymyka się poza ramy jednej stylistyki. Muzycy kwartetu mają już za sobą współpracę z czołowymi muzykami skandynawskiej czy światowej sceny muzycznej jak np. Jerry Bergonzi, Rudi Mahall, Marc Bernstein czy Anders Mogensen.

W skład zespołu wchodzić będzie najbardziej szalona z Polskich sekcji rytmicznych. Karol Domański oraz Max Mucha.


Jan Ptaszyn Wróblewski Quartet


Jan Ptaszyn Wróblewski – saksofon
Wojciech Niedziela – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Marcin Jahr – perkusja


Program Kwartetu, wyjątkowo obfity (około 60-ciu pozycji), zawiera zarówno standardy w nowych wersjach, znane jazzowe kompozycje - także polskie (Komeda, Trzaskowski, Kurylewicz), oraz utwory lidera. Kwartet ma na koncie niezliczoną ilość koncertów, udział w festiwalach, nagrania, także zagraniczne eskapady. Reprezentuje muzykę opartą o najbardziej klasyczne jazzowe tradycje, nie pomijającą jednak współcześniejszych osiągnięć. Stara się grać zawsze dynamicznie, aczkolwiek i liryczne klimaty nie są mu obce. Ucieka od wszelkiego rodzaju niesprawdzonych eksperymentów, ale także od dobrze sprawdzonych schematów. To z reguły powoduje, że nie jest wyobcowany od swojej publiczności.


Anna Maria Jopek Quartet


Anna Maria Jopek – śpiew
Krzysztof Herdzin – fortepian
Pedro Nazaruk – śpiew, flet
Robert Kubiszyn – kontrabas


Tylko w ostatnich sezonach wystąpiła na legendarnej scenie Hollywood Bowl obok wielkiego Ivana Linsa pod batutą Vince’a Mendozy; śpiewała w duecie z Bobby’m McFerrinem; przyjęła zaproszenie na koncerty z Chrisem Botti; wystąpiła w słynnej Queen Elizabeth Hall i tego samego dnia u boku Nigela Kennedy w Royal festival Hall; przygotowała światową wersję słynnej płyty Pat Metheny & Anna Maria Jopek: „Upojenie”; odcisnęła dłonie w brązie obok Krzysztofa Pendereckiego; stworzyła muzykę do filmu animowanego i obdarowała fanów przejmującą, koncertową, Złotą w dniu premiery płytą Jo & Co, gdzie partnerują jej m.in. Richard Bona, Mino Cinelu i Dhafer Youssef.


1.08.2015 r.


g. 14:00 – przesłuchania konkursowe
g. 19:00


Sopot-Hamburg Jazz Quintet feat. Paul Imm


Tadeusz Jakubowski – saksofon altowy
Maciej Sikała – saksofon tenorowy
Martin Terens – fortepian
Adam Czerwiński – perkusja
Paul Imm – kontrabas


Międzynarodowy projekt Macieja Sikały, jednego z najwybitniejszych polskich saksofonistów. I miejsce w ankiecie czytelników „Jazz Forum” w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995 - 2005 oraz w kategorii saksofonu sopranowego w 2001 roku i w 2012. I miejsce w ankiecie czytelników „Jazz Forum” w kategorii saksofonu tenorowego w latach 1995 - 2005 oraz w kategorii saksofonu sopranowego w 2001 roku i w 2012. Laureat Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach w 1986. W 1995 roku otrzymał prestiżową nagrodę Mateusz przyznawaną przez program III Polskiego Radia.
Grał w takich zespołach jak: Miłość, Kwintet Piotra Wojtasika, Kwartet Piotra Rodowicza, Kwintet i Sextet Leszka Możdżera, Vintage Band. Nagrywał i koncertował z trębaczami: Lesterem Bowie i Kenny Wheeler’em oraz pianistą Dolphem Castelano i wokalistą Miles’em Griffith’em. W kwietniu 2004 roku wziął udział w trasie koncertowej amerykańskiego saksofonisty Billy Harpera.


Mieczysław Szcześniak & Krzysztof Herdzin „Songs from yesterday”


Mieczysław Szcześniak
Krzysztof Herdzin – fortepian
Robert Kubiszyn – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja


Niecodzienny projekt dwóch przyjaciół: Mieczysława Szcześniaka i Krzysztofa Herdzina. Soulowy głos z towarzyszeniem tria jazzowego w coverowym repertuarze, ulubionych piosenkach z młodości obu artystów: The Beatles, Rolling Stones, Billa Withersa, Davida Bowie, Erica Claptona, Stevie Wondera, Burta Bacharacha. Utwory odkryte na nowo, zreharmonizowane, ze zmienionym charakterem, z pomysłem na interpretację, w akustycznym wydaniu. Muzyka uniwersalna, emocjonalna na wskroś, przeznaczona dla każdego, wrażliwego odbiorcy.


2.08.2015


godz. 18:00


koncert laureatów


Kamil Piotrowicz Quintet


Kamil Piotrowicz – piano/composition
Emil Miszk - trąbka
Piotr Chęcki – saksofon tenorowy
Sławek Koryzno – perkusja
Michał Bąk – kontrabas


Młody, niezwykle uzdolniony zespół mający na koncie wiele sukcesów:
- nagroda indywidualna za kompozycje na 51. festiwalu Jazz Nad Odrą
- Grand Prix w konkursie "Powiew Młodego Jazzu" na XIII Międzynarodowym Festiwalu Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze
- I miejsce na Blue Note Jazz Competition w Poznaniu
- I miejsce na XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni

Debiutancka płyta "Birth" zawiera 10 indywidualnych kompozycji autorstwa lidera grupy, Kamila Piotrowicza. Album zostanie wydany przez wytwórnię Hevhetia [Hevhet-Tune].


Kuba Stankiewicz Trio „The Music of Victor Young”


Kuba Stankiewicz – fortepian
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Sebastian Frankiewicz – perkusja


W muzyczną podróż po świecie Victora Younga zabierze nas Kuba Stankiewicz i jego trio. Pianista poświęcił swoją najnowszą płytę właśnie autorowi „Stella by Starlight”. Victor Young zasłynął tworzeniem muzyki do dziesiątek hollywoodzkich produkcji lat 40. i 50. Young otrzymał Oscara za muzykę do filmu „W 80 dni dookoła świata”.
Kubie Stankiewiczowi towarzyszyć będą Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Sebastian Frankiewicz (perkusja).


Aga Zaryan & European Jazz Trio


Aga Zaryan
Michał Tokaj – fortepian
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas
Michał Miśkiewicz - perkusja


Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową. Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records. Występuje z powodzeniem na niezliczonych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii.
Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej oraz możliwością współpracy z najznamienitszymi muzykami na świecie. Koncerty Agi Zaryan słyną z niezwykłej atmosfery oraz mistrzowskiego poziomu wykonywanej muzyki. W Kołobrzegu zaprezentuje utwory z płyty “Remembering Nina & Abbey” poświęconej postaciom Niny Simone oraz Abbey Lincoln.


Zespoły zakwalifikowane do konkursu:


Hot Club of Poland
Piotr Budniak Essential Group
Global Schwung Quintet
Michał Puchowski Trio
Jakub Skowroński Trio
The Forest Tuner


Po koncertach zapraszamy na jam sessions do Caffe Nuta przy ul. Solnej 1


organizator:


Regionalne Cenrtum Kulruy im. Z Herberta
ul. Solna 1
78-100 Kołobrzeg
tel 943524949
www.rck.kolobrzeg.eu


Dyrektor festiwalu – Tadeusz Kielar


Dyrektor Artystyczny festiwalu – Monika Dziedzic


Jurory konkursu:


Maciej Sikała – przewodniczący
Kuba Stankiewicz
Paul Imm


Patroni medialni:


Radio Koszalin
Radio Kołobrzeg
miastokolobrzeg.pl
jazzpress.pl
radiojazz.fm
JazzSoul.pl


partnerzy:


Drukarnia Joldruk
Jantar Wody Mineralne
Hotel Olymp 3
Hotel Skal
Caffe Nuta
HO::LO
Stoart


Przedsięwzięcie zrealizowano przy udziale Województwa Zachodniopomorskiego

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Szanowni Państwo!


W związku z wejściem w życie w dniu 25 maja 2018 roku Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”) informujemy o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowy. Kliknięcie przycisku „Przejdź do serwisu” oznacza zgodę na przetwarzanie danych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania serwisu.


W związku z zapisami art. 13 oraz art. 14 ROZPORZĄDZENIA PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE. z 2016 r., L 119, poz. 1) informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych jest:

Województwo Zachodniopomorskie ul. Korsarzy 34 70-540 Szczecin

Obsługę Województwa Zachodniopomorskiego prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO Administrator (AD) powołał Inspektora Ochrony Danych (IOD), który w jego imieniu nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych. Z IOD można kontaktować się pod adresem mail abi@wzp.pl.

Do zakresu działania samorządu województwa należy wykonywanie zadań publicznych o charakterze wojewódzkim, niezastrzeżonych ustawami na rzecz organów administracji rządowej. Województwo Zachodniopomorskie gromadzi Państwa dane w celu realizacji zadań wynikających z przepisów prawa oraz Statutu Województwa Zachodniopomorskiego, a w szczególności z ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz.U. z 2018 r., poz. 913). Podstawa prawna przetwarzania Państwa danych wynika z szeregu ustaw kompetencyjnych (merytorycznych) oraz obowiązków i zadań zleconych przez instytucje nadrzędne wobec Województwa.

Administrator przetwarza Państwa dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celu, o którym mowa powyżej. W szczególnych sytuacjach Administrator może przekazać/powierzyć Państwa dane innym podmiotom. Podstawą przekazania/powierzenia danych są przepisy prawa (np. wymiar sprawiedliwości, administracja skarbowa, instytucje związane z obsługą szeroko pojętych funduszy unijnych, podmioty związane z obsługą sfery socjalnej – ZUS, PFRON) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania (np. z podmiotami sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, przetwarzania danych).

Dane osobowe przetwarzane przez Województwo Zachodniopomorskie przechowywane będą przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane oraz zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy kompetencyjne lub ustawę z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1257) i ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), w tym Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011 r. w sprawie instrukcji kancelaryjnej, jednolitych rzeczowych wykazów akt oraz instrukcji w sprawie organizacji i zakresu działania archiwów zakładowych.

Każda osoba, z wyjątkami zastrzeżonymi przepisami prawa, ma możliwość:

  • dostępu do danych osobowych jej dotyczących,
  • żądania ich sprostowania,
  • usunięcia lub ograniczenia przetwarzania,
  • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania.

Z powyższych uprawnień można skorzystać w siedzibie Administratora, pisząc na adres AD lub drogą elektroniczną kierując korespondencję na adres abi@wzp.pl.

Osoba której dane przetwarzane są na podstawie zgody wyrażonej przez tę osobę ma prawo do cofnięcia tej zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Państwu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Państwa danych osobowych przez Województwo Zachodniopomorskie. Organem właściwym dla ww. skargi jest:

Urząd Ochrony Danych Osobowych
ul. Stawki 2
00-193 Warszawa

W zależności od sfery, w której przetwarzane są dane osobowe w Województwie Zachodniopomorskim, podanie danych osobowych jest wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach ich podanie jest warunkiem zawarcia umowy. O szczegółach podstawy gromadzenia danych osobowych i ewentualnym obowiązku lub dobrowolności ich podania oraz potencjalnych konsekwencjach niepodania danych, informowani Państwo będziecie przez wydział merytoryczny Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego.

Przejdź do serwisu