Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

PlakatSzanowni Państwo,

 

w 2015 roku Instytut Adama Mickiewicza w Warszawie obchodzi 15 – lecie powołania instytucji. W związku z tym jubileuszem, a także wypadającą w dniu 6 czerwca rocznicą urodzin Aleksandra Puszkina, przyjaciela Adama Mickiewicza, który wywarł ogromny wpływ na jego rozwój artystyczny, Instytut zaplanował organizację otwartego czytania wiersza „Do przyjaciół Moskali” z Ustępu III części „Dziadów”.

 

Do współpracy zaproszono wybitne osobistości: Panią Profesor Ingę Iwasiów w Szczecinie, Pana Redaktora Piotra Mucharskiego w Krakowie, Panią Minister Izabellę Cywińską w Poznaniu, Pana Redaktora Adama Michnika w Warszawie, Pana Redaktora Profesora Stanisława Nicieję w Opolu oraz Pana Stanisława Łukaszczyka w Bukowinie Tatrzańskiej.

 

Zapraszamy w sobotę 6 czerwca o godz. 12.00 pod Pomnik Adama Mickiewicza, w kwartale ulic Starzyńskiego, Szczerbcowej, Henryka Pobożnego i Zygmunta Starego, na tyłach gmachu Muzeum Narodowego w Szczecinie.

Czytanie wiersza „Do przyjaciół Moskali” zaplanowano jednocześnie przy Pomnikach Adama Mickiewicza znajdujących się w sześciu miastach Polski (w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Szczecinie, Opolu i Bukowinie Tatrzańskiej). Wydarzeniu towarzyszyć będzie kampania promocyjna IAM.

 

Event na Facebooku:


https://www.facebook.com/events/1596634737286116/

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego