Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

dsc 0427Podczas Wojewódzkiej Inauguracji XII Tygodnia Bibliotek, która odbyła się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie w czwartek 7 maja, członek Zarządu Anna Mieczkowska wręczyła nagrodę dla Bibliotekarza Roku 2014 w naszym regionie.


Nagroda „Bibliotekarz Roku Województwa Zachodniopomorskiego”, została ustanowiona w 2009 roku z inicjatywy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego oraz regionalnego okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i jest przyznawana w ramach Konkursu im. Stanisława Badonia adresowanego do bibliotekarzy wszystkich typów bibliotek (publicznych, szkolnych, akademickich, pedagogicznych, specjalnych) z Pomorza Zachodniego.


Tytuł Bibliotekarza Roku 2014 Województwa Zachodniopomorskiego oraz 5 tys. zł otrzymała Monika Kwaśniak, kierownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie.


Wyróżnienia przyznano: Annie Leszczyńskiej (Biblioteka Publiczna w Marianowie), Ewie Zajkowskiej (Miejska Biblioteka Publiczna w Choszcznie oraz Annie Korosteńskiej (Książnica Stargardzka w Stargardzie Szczecińskim). Pani Monika Kwaśniak jest jednocześnie kandydatką naszego województwa do tytułu ogólnopolskiego Bibliotekarza Roku 2014. Głosować na nią można w linku: www.sbp.pl/konkursy/bibliotekarz_roku (po zalogowaniu się należy kliknąć : V edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Bibliotekarza Roku 2014).

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego