Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

dscf1664Szanowni Państwo,

 

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na premierowy spektakl musialu dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi".

 

Premiera odbędzie się w dniu 17.01.2015 r. (sobota), o godzinie 17:00

 

"Okrasnoludkach i sierotce Marysi" to musical dla dzieci w wieku 5 - 10 lat.

 

Roztańczony i rozśpiewany spektakl, w którym baśniowy świat przeniesie się daleko poza granice sceny. Opowieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabiorą młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym. Pokażą też, że pracowitość i zgodne działanie w grupie pozwala przenosić góry. Czy uda im się pokonać sprytnego złego lisa i pomóc sierotce Marysi? Jaki sposób znajdą na leniwego skrobka?

 

kolejne terminy: 18.01; 22.01; 10.02


Czas trwania: 2 godziny (jedna przerwa)Wystawa towarzysząca premierze

 

Wystawa stanowi wybór 20 prac spośród zbioru 95 ilustracji stworzonych przez wybitnych artystów, laureatów licznych nagród, twórców i kontynuatorów znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji".

 

Grafiki powstały podczas ogólnopolskich warsztatów w Krasnobrodzie, które stanowią środowiskowe spotkania ilustratorów od blisko trzydziestu lat. W 2009 roku z okazji zbliżającej się setnej rocznicy śmierci Marii Konopnickiej tematem ich prac stała się baśń „O krasnoludkach i o sierotce Marysi". Do projektu dołączyli inni artyści, co wzbogaciło zbiór i poszerzyło paletę rozwiązań plastycznych oraz pole interpretacji. Spośród bogatego materiału wybrano 95 prac, które zostały opublikowane w postaci bogato ilustrowanej książki.

 

Wystawa stanowi wydarzenie towarzyszące premierze musicalu dla dzieci „O krasnoludkach i sierotce Marysi" w wykonaniu artystów Opery na Zamku w Szczecinie i będzie dostępna dla zwiedzających do 22 stycznia 2015 roku w godzinach działania kasy biletowej oraz w trakcie spektakli.

 

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego