Wydział Kultury Nauki i Dziedzictwa Narodowego

Szpak2013W dniach 21-24 listopada 2013 odbędzie się w Szczecinie VII edycja Szczecińskiego Przeglądu Autorskich Kabaretów SZPAK 2013. Więcej dystansu! To hasło tegorocznego SZPAK-a, podczas którego wystąpią m.in.: Ireneusz Krosny, kabaret Jurki, kabaret Słuchajcie, kabaret K2. SZPAK to jedyny festiwal sztuki kabaretowej w regionie, podczas którego inicjowane są działania angażujące artystów z całego kraju. W trakcie 7 lat realizacji przeglądu, w Szczecinie gościły największe tuzy polskiej estrady, m.in.: Artur Andrus, Maria Czubaszek, Zenon Laskowik, Joanna Kołaczkowska, Tomasz Jachimek, Alberals Giza, i wielu innych.

 

Festiwal posiada już swoją stałą publiczność, a zainteresowanie SZPAK-iem zarówno wśród mieszkańców regionu, jak i w środowisku artystycznym wzrasta z roku na rok.

 

W swojej formule Przegląd zbliżony jest do innych podobnych wydarzeń w kraju, to z perspektywy młodych twórców sztuki kabaretowej jest to jedno z najważniejszych wydarzeń na kabaretowej mapie Polski. Co roku do udziału w konkursie konkursu zgłasza się około 40 kabaretów.


Jest nam miło poinformować, że podczas tegorocznej edycji Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego jest fundatorem nagrody finansowej dla laureata Przeglądu w wysokości 5 000 zł brutto.
Więcej informacji oraz program znajdą Państwo na stronie www.szpak.info.pl

 

Serdecznie zapraszamy!

Copyright @ 2009 Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego